Ile Polacy wydadzą na ferie zimowe?

Spędzanie ferii zimowych poza domem jest coraz bardziej powszechne wśród Polaków. Choć wciąż duży procent z nich w tym czasie nigdzie nie wyjeżdża, to liczba osób korzystających z ferii zimowych jako czasu do wypoczynku, zwiedzania lub aktywnej formy wyjazdu, z roku na rok rośnie. Kwoty, jakie wydawane są na ten cel zależą przede wszystkim od tego, gdzie i jak czas ten jest spędzany.

Aktywność jest droższa?

Według statystyk większość Polaków wyjeżdżających na ferie zimowe wybiera miejsca, w których można uprawiać sporty zimowe. Wiąże się to wyższymi kosztami, do których oprócz zakwaterowania dochodzą również opłaty za wstęp na stoki, a także zakup lub wynajęcie sprzętu i odzieży. Wyposażenie się w potrzebne akcesoria i odzież do uprawiania sportów zimowych to koszt rzędu 3000 złotych. Cena zależna jest oczywiście od standardu. W przypadku bardziej wyższej jakości oraz zaawansowania kwota wydana na niezbędne do uprawiania sportu rzeczy może wynosić nawet kilkanaście tysięcy złotych. Są to oczywiście skrajne przypadki. Większość Polaków decyduje się na zakup odzieży we własnym zakresie, natomiast sprzęt wypożyczany jest zazwyczaj na miejscu.

Ferie w Polsce a zagranicą

Kwota, jaką Polacy wydają na ferie zimowe zależna jest również od tego, czy spędzają je w kraju czy zagranicą. Według przeprowadzonych sondaży duża grupa osób deklaruje, że w tym roku na ferie zimowe zamierza przeznaczyć około 600 złotych na osobę. To średnia z wszystkich odpowiedzi, ponieważ duży procent ludzi wskazywało kwotę powyżej 1000 złotych.

Zupełnie inaczej sumy te kształtują się w przypadku wyjazdu poza granice kraju. Wybierając miejsca atrakcyjne dla turystów podczas zimy można liczyć się z kosztami nawet 2500 złotych na osobę. Tańszym rozwiązaniem będzie wybieranie miejsc o mniejszej popularności lub korzystanie z ofert last minute, gdzie nie tylko lot, ale również pobyt jest zdecydowanie tańszy, lub first minute, czyli opcji, która wymaga rezerwacji na dużo wcześniej, jednak gwarantuje niższe koszty całej wycieczki.

Share

You may also like...