Kredyt dla zadłużonych SKOK – sposób na wyjście ze spirali zadłużeniami

Osoby zadłużone szukają rozwiązań, by uporać się z zaległościami i poprawić swoją sytuację finansową. Nie tylko nieterminowe spłacanie zobowiązań, ale również windykacja i komornik sprawiają, że zarówno banki, jak i instytucje pozabankowe odmawiają udzielenia zobowiązania. Ostatnią deską ratunku są SKOKi. Niektóre z nich umożliwiają zadłużonym nie tylko konsolidację, ale również kredyt oddłużeniowy.

Co jest potrzebne, by otrzymać kredyt dla zadłużonych w SKOKu?

Kredyty oddłużeniowe oferowane są osobom z dużymi zadłużeniami, które teoretycznie mogą stać się niesolidnymi klientami. Nic więc dziwnego w tym, że te instytucje wymagają innych zabezpieczeń, które są alternatywą do wymaganej przez banki dobrej zdolności kredytowej. Wśród wymogów znajdują się:

  1. kredyty prywatne

    Posiadanie nieruchomości na własność – w przypadku kredytu na wyższą kwotę

  2. Poręczyciel, czyli osoba poświadczająca o solidności kredytobiorcy oraz zgadzająca się przejąć zobowiązanie, gdy nie będzie spłacane przez klienta SKOKu – w przypadku kredytów poniżej 30 tys. zł.

Czy brak dochodu stoi na przeszkodzie w uzyskaniu zobowiązania?

Niektóre firmy pożyczkowe nie wymagają dostarczania zaświadczeń od pracodawcy. Wystarcza jedynie zaświadczenie o dochodach, które informuje jak wysokie są oraz jakie jest ich źródło. W przypadku SKOKów jednak konieczne spełnienie odpowiednich formalności i dostarczenie dokumentu, który będzie potwierdzał zarobki. Jest to jeden z kilku sposobów na ocenienie ryzyka związanego z udzieleniem zobowiązania wskazany w art. 9. w ustawie z dnia 12 maja 2011 roku o kredycie konsumenckim.

Jakie możliwości daje kredyt oddłużeniowy i kiedy warto go wziąć.

Kredyt pozwala spłacić zobowiązania zaciągnięte w banku i firmach pożyczkowych, w tym chwilówki, karty kredytowe, kredyty w bankach. Rozwiązanie to jest jednak korzystne tylko wtedy, gdy kwota kredytu dla zadłużonych w SKOK pokryje wszystkie zobowiązania. Inaczej sytuacja nie ulegnie poprawie, a pogorszeniu, ponieważ do comiesięcznych rat dojdzie kolejna.

Share

You may also like...