Kredyty bez BIK dla zadłużonych – wady i zalety

Dostępny kredyt bez biku dla zadłużonych niesie wiele korzyści. W końcu osoby skreślone przez banki mają możliwość otrzymania pieniędzy z innego źródła bez względu na ich historię kredytową. Rozwiązanie to ma wiele zalet, o ile jest dokładnie przeanalizowane przez dłużnika. W innym przypadku może przyczynić się do pogorszenia sytuacji finansowej.

Zalety kredytu bez BIK dla zadłużonychwierzyciel pożyczki bez bik

Figurowanie na liście Biura Informacji Kredytowej sprawia, że banki odmawiają przyznania pożyczki. Według publikacji Biura Informacji Kredytowej InfoDług – Ogólnopolski raport o zaległym zdłużeniu i niesolidnych dłużnikach – MARZEC 2019 – 35. edycja1 obecnie taki problem ma aż 2,78 miliona Polek i Polaków. Aż tyle osób nie radzi sobie z terminową spłatą zobowiązań kredytowych i pozakredtowych w wyniku czego nie może uzyskać kolejnej pożyczki.

Firmy pożyczkowe stworzyły ofertę, dzięki której dłużnicy mają możliwość poprawienia swojej sytuacji finansowej. Osoby, które zadłużyły się poprzez nieprzemyślane zaciągnięcie kilku chwilówek mogą wziąć większy kredyt bez biku dla zadłużonych w instytucji pozabankowej, spłacić bieżące zobowiązania i regulować co miesiąc jedną, niższą ratę.

Wady zaciągania pożyczki przez osoby z długami

Kredyt bez biku dla zadłużonych może stać się niekorzystnym rozwiązaniem, jeśli jej celem nie będzie pokrycie dotychczasowych długów. Publikacja BIK wskazuje, że aż 88 na 100 dorosłych Polaków ma problemy finansowe. Pogłębieniem ich będzie zaciągnięcie kolejnego zobowiązania. Jeśli więc ma się z tego rozwiązania skorzystać w sposób bezpieczny, należy zastanowić się, czy:

  • za kwotę pożyczki będzie można uregulować wszystkie posiadane długi
  • przy wybranej kwocie rata nie będzie zbyt wysoka.

Warto też zastanowić się z czego wynika obecne zadłużenie. Według publikacji:

„Dane z baz BIG InfoMonitor oraz BIK pokazują, że wyższe wynagrodzenia nie są przeznaczane przez Polaków w pierwszej kolejności na spłatę zaległych zobowiązań.” Być może przyczyna nie jest zła sytuacja finansowa, a nieodpowiednie planowanie budżetu. W takiej sytuacji nie kolejna pożyczka będzie rozwiązaniem, a umiejętne gospodarowanie pieniędzmi.

Share

You may also like...