Pożyczka dla zadłużonych online ze złą historią – ile można pożyczyć?

Zła historia nie zawsze brana jest przez instytucje finansowe jako główny wyznacznik przy podejmowaniu decyzji o udzieleniu zobowiązania. Informacje na temat zaległości mogą widnieć nawet kilka lat, dlatego to, jaki zła historia kredytowa będzie miała wpływ na rozpatrzenie wniosku zależy wyłącznie od tego, od jakiego czasu wnioskujący płaci zobowiązania w terminie.

Zła historia kiedyś i teraz

Zaległości powstałe w wyniku problemów finansowych kilka lat temu mogą nie mieć negatywnego wpływu na ocenę podczas rozpatrywania wniosku. Jeśli od dłuższego czasu osoba wnioskująca nie zalega z żadnymi zobowiązaniami, a wszystkie płacone są bez jakichkolwiek opóźnień, jest szansa, że firma pożyczkowa udzieli zobowiązania.

Nieco trudniej jest otrzymać pożyczkę dla zadłużonych mając zaległości w spłacie podczas składania wniosku. Wtedy instytucja finansowa zwraca uwagę nie tylko na ilość zaległości, ale też uzyskiwane dochody. W przypadku zbyt dużego ryzyka, instytucja finansowa może odmówić.

Pożyczka online ze złą historią – czy wymaga dodatkowych formalności?

  1. Pożyczka dla zadłużonych krótkoterminowa – osoby zadłużone lub posiadające złą historię mogą ubiegać się o chwilówkę. Proces ten niewiele różni się od standardowych ofert. Wymaga jedynie dodatkowego oświadczenia o dochodach, które wypisywane jest przez wnioskującego. Natomiast nie są potrzebne żadne dodatkowe dokumenty potwierdzający wskazaną sumę lub zatrudnienie. Oświadczenie jest inną formą oceny ryzyka związanego z udzieleniem zobowiązania. Prawo, a dokładniej art.9. z dnia 12 maja 2011 r. o kredycie konsumenckim (Dz.U. 2011 Nr 126 poz.715)nakazuje instytucjom finansowym:

„Kredytodawca przed zawarciem umowy o kredyt konsumencki jest zobowiązany do dokonania oceny ryzyka kredytowego konsumenta.”1

Ocena ryzyka kredytowego dokonywana jest na podstawie informacji uzyskanych od konsumenta lub na podstawie informacji zawartych w bazie danych lub zbiorze danych kredytodawcy.”.

  1. Pożyczka długoterminowa – to pożyczka dla zadłużonych online ze złą historią udzielana w systemie ratalnym. Niekiedy wykorzystywana jako alternatywa do kredytu konsolidacyjnego, pozwalająca spłacić inne zobowiązania i wyjść z trudnej sytuacji finansowej. Firmy pożyczkowe wymagają jednak specjalnego zabezpieczenia w postaci poręczyciela. Dzięki temu nie ponoszą start finansowych, gdy pożyczkobiorca okaże się niesolidnym klientem.

Share

You may also like...