Pożyczka dla zadłużonych w KRD – jakie wymagania trzeba spełnić?

Polskie prawo wskazuje bazy jako jedną z możliwości oceny zdolności klienta, dlatego Coraz więcej firm pożyczkowych wykorzystuje inne możliwości, dzięki czemu może zaoferować produkty finansowe również osobom zadłużonym. Większość z nich nie różni się od ofert standardowych udzielanych klientom o dobrej zdolności kredytowej. Instytucje finansowe decydujące się na udzielanie tego typu pożyczek dla zadłużonych w KRD przygotowały je w taki sposób, by wnioskujący nawet w bardzo trudnej sytuacji był w stanie spełnić ich warunki.

Co warto wiedzieć o KRD?

KRD to Krajowy Rejestr Dłużników, który gromadzi dane o sytuacjach finansowych firm i płatników prywatnych. Na liście znaleźć się można za zadłużenia pochodzące z niespłacania:

  • pożyczek i kredytów

  • faktur w terminie

  • rachunków

  • zasądzonych alimentów

  • czynszu za mieszkanie.

Pożyczka dla zadłużonych w KRD na oświadczenie

Sprawdzanie baz nie jest jedyną drogą do oceny klienta. Choć banki posiłkują się wyłącznie informacjami pochodzącymi z KRD czy BIK, to wiele firm pożyczkowych zdecydowało się zgodnie z art. 9 z dnia 12 maja 2011 r. o kredycie konsumenckim (Dz.U. 2011 Nr 126 poz.715) wykorzystać oświadczenie o dochodach:

Ocena ryzyka kredytowego dokonywana jest na podstawie informacji uzyskanych od konsumenta lub na podstawie informacji zawartych w bazie danych lub zbiorze danych kredytodawcy.”.

Jaką kwotę można uzyskać?

Decydując się na pożyczkę dla zadłużonych w KRD na oświadczenie uzyskać można zazwyczaj 5000 zł w formie chwilówki lub w systemie ratalnym. Możliwe jest również staranie się o otrzymanie wyższej kwoty, sięgającej nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych, jednak w tym przypadku niezbędne będzie posiadanie poręczyciela, czyli osoby, która poświadczy o naszej solidności.

Share

You may also like...