Trudne kredyty dla zadłużonych – 3 sposoby na poprawę sytuacji finansowej

Zadłużenie powoduje nie tylko problemy finansowe, ale również napięcie i stres zarówno u samego dłużnika, jak i członków rodziny. Mawia się, że nie ma sytuacji bez wyjścia, dlatego poszukiwanie rozwiązania jest opcją nie tylko zalecaną, ale i konieczną. Banki sprawdzające swoich klientów w bazach odmawiają udzielenia zobowiązań tym, którzy osiadają zadłużenia na duże kwoty. Podobnie jest z większością firm pożyczkowych. Co zatem może zrobić osoba zadłużona, by spłacić zobowiązania i zachować płynność finansową?

1. Gdy na konsolidację jest za późno – trudny kredyt dla zadłużonych

Uzyskanie kredytu dla zadłużonych konsolidacyjnego w banku możliwe jest tylko w sytuacji, gdy problemy finansowe zostaną zgłoszone nim dojdzie do opóźnienia w spłacie. Zaległości w ratach sprawią, że bank rozpatrzy wniosek negatywnie. Nie jest to jednak koniec możliwości. Doskonałą opcją są zobowiązania długoterminowe udzielane bez sprawdzania baz. Instytucje pozabankowe, które specjalizują się w trudnych kredytach dla zadłużonych posiadają w ofercie zobowiązania, których zaciągnięcie pozwala spłacić wszystkie bieżące pożyczki i kredyty gotówkowe dla zadłużonych, by móc płacić jedną, mniejszą ratę każdego miesiąca.

2. Pożyczka długoterminowa z poręczycielem

To opcja nico trudniejsza, która wymaga poświadczenia osoby spełniającej ustalone kryteria, że w przypadku niesolidności pożyczkobiorcy to ona przejmie obowiązek spłacania pożyczki dla zadłużonych. Podkreśla to art. 876 Kodeksu cywilnego ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r., który jasno wskazuje, że:

przez umowę poręczenia poręczyciel zobowiązuje się względem wierzyciela wykonać zobowiązanie na wypadek, gdyby dłużnik zobowiązania nie wykonał”.1

Uzyskane w ten sposób pieniądze to również doskonała szansa na wyjście ze spirali zadłużenia i poprawienie swojej sytuacji finansowej.

3. Pożyczka prywatna dla zadłużonych

Wskazywana na ostatnim miejscu, ponieważ nie zawsze jest korzystna, a znalezienie uczciwego inwestora również nie należy do łatwych. W niektórych przypadkach, szczególnie skrajnie trudnych jest to jednak dobre rozwiązanie.

1https://www.arslege.pl/istota-umowy-poreczenia/k9/a6399/

Share

You may also like...